Treeningvarustus ja selle hooldamine

Võrreldes paljude teiste spordialadega ei kulu judo treeningvarustuse peale suuri rahasummasid. Judo trennis käiakse üldiselt kimonoga, mille peale on kinnitatud vöö.

Kui lapsel endal veel kimonod ei ole, siis pole hullu, treenimiseks sobivad ka tavalised treeningriided. Esimest korda trenni tulles peaks lapsel kaasas olema treeningriided, sussid/plätud ja rõõmus meel.

Muidugi soovitame lapsele võimaluse korral kimono ikkagi soetada, sest läbi selle võtab laps treeninguid tõsisemalt ja samastub rühmaga. Samuti tulevad ühel hetkel mängu erinevat tooni vööd, mis näitavad lapse treenitust ja tema taset judos.

Lisainfot sobiva treeningvarustuse kohta saab küsida Aitado treenerilt

aitado@aitado.ee

Little girl aikido fighter at sports hall

Treeningvarustuse hooldamine

Kimonod võivad pestes päris palju kokku tõmmata. Mõnikord lausa numbri võrra. Sellega tuleks kimonod ostes arvestada ja osta umber suurem kimono.

Varukad ja püksisääred võib sissepoole keerata ja kinni traageldada. Kindlasti ei tohiks neid lihtsalt väljapoole keerata, sest näpud ja varbad võivad nende taha kinni jääda. Pestes tõmbub kimono aja jooksul umbes 3-5 cm käistest ning veidi ka ümbermõõdust. Mida paksem on judogi, seda rohkem tõmbub ta kokku. Soovitatav pesemistemperatuur sõltub judogi määrdumusastmest kuid üldiselt soovitab tootja 40-60 C pesemist. Kogu pesemisinfo on olemas ka iga kimono küljes.

NB! Tugevdatud vööd ei tohi pesta, sest vöötugevdus võib pesemisel värvust muuta.

Kui vöö ei ole jäik, siis tugevdus puudub ja võib pesta küll. Vöö tuleks kindlasti ära märgistada kas nime või millegi muuga, mille laps ära tunneb.

Vältimaks judoriietuse vahetusse minekut kellegi teiste riietega, on vajalik ka nimi või mõni muu märge kimono jaki ja pükste siseküljele teha.